Palác Akropolis

Palác Akropolis

Palác Akropolis je multifunkčním místem

Palác Akropolis je multifunkčním místem setkávání lidí a různých druhů umění. Dostává svůj symbol pulsujícího oka, který umělec František Skála umístil na fasádu domu mezi slova palác a akropole. Nachází se v domě mezi Žižkovem a Vinohrady. Nejraději zde koncertují slavní hudebníci etno a alternativního hudebního stylu.

Velký sál

Velký sál nese duchovní a symbolické prvky. Jako stínidla světel jsou v sále stejně jako v celém paláci použity velké choroše. Výklenky a točitá schodiště doplňují rozmanité plastiky. Najdeme zde „moderního Charóna“, auto převážející mrtvé na druhý břeh, ženské a mužské atributy i ztvárnění vzniku života. Nechybí plastiky znázorňující jednotlivé druhy umění ani umělecká svoboda vyjádřená hejnem vlaštovek poletujících na stropě. Z balkonu podává směrem ke scéně Božská ruka „dar“, pánskou brašnu plnou talentů. Sál je z pohledu kapacity velmi variabilní. Je možné zvolit varianty od “plného stání” pro 700 osob přes “plné sezení” pro 300 osob až po uspořádání pro velmi komorní divadelní a hudební projekty. 

Malá scéna

Malá scéna je zdobena zlatými a měděnými prvky. Skýtá výjimečné technologické zázemí, její součástí je kabina pro DJ či zvukaře. Je ideálním místem pro komornější koncerty, diskuze a literární večery. Návštěvník může být v centru dění nebo v klidové světle zařízené zóně vedle baru. Na podlaze malé scény najdeme stejné obrazce jako ve foyer a v chodbách paláce. Malá scéna je přímo propojena s Velkým sálem. V roce 2020 byla scéna zrekonstruovaná a byla zde dodaná prvotřídní zvuková a světelná technika. Kapacita se pohybuje okolo 80 stojících, nebo 45 sedících diváků.

V jazz baru

V jazz baru je možné oddychnout pod antickými sloupy a posedět pod dýmkou míru klenoucí se nad barem. Prostor je obložený dřevem, do přírodních materiálů a tvarů vstupují prvky z trolejbusů a kovové elementy. Jazz bar nabízí v rohu „chambre separée“ s intimní atmosférou podobnou zpovědnici. V roce 2020 byl prostor osazen kvalitní zvukovou technikou a intimním osvětlením malého pódia. V současné době slouží prostor například pro konání koncertů projektu Jazz Nejtek Selection, který reflektuje estetickou proměnlivost a elastičnost českého i světového jazzu a nabízí prostor výjimečným autorům a interpretům v tomto žánru. Bar nabízí kromě tradičního sortimentu i celou řadu koktejlů. V chodbě vedoucí k  Jazz baru lze otevřít další bar „u hada“, jehož dlouhé tělo se vine po podlaze. 

Venue Details
Photos
Venue Details
Latest Posts
Categories
  • Žádné rubriky