Skladatel a klavírista Anton Batagov vystoupí v Praze v Kostele Svatého Šimona A Judy.
Program je věnován 150. výročí narození Sergeje Rachmaninova a nese název VYBRANÉ DOPISY Sergeje RACHMANINOVA.
O skladateli a pionistovi
Jeho naplnění přesahuje hmotný svět. (časopis Crescendo, Německo)
Anton Batagov je klavírní mystik. Zčásti šaman a zčásti showman, pod jeho prsty klávesy klávesnice odhalují jiný svět, další vrstvu duchovní energie a jiný způsob naslouchání. (Time Out New York Magazine)
Batagov mění naši představu o tom, jak může znít sólový klavírní koncert. (The Gathering Note, Seattle)
Anton Batagov
Anton Batagov – skladatel, klavírista. Jedna z nejvýznamnějších a ikonických postav ve světě nové klasiky. Jeho alba, koncerty a premiéry skladeb se pokaždé stávají významnými událostmi. Hraje na hlavních světových pódiích, skládá hudbu na texty Daniila Kharmse a Cassia z Konstantinopole, Alexandra Puškina a Emily Bronteové, Johna Donna a starých buddhistických mistrů – a samozřejmě hudbu pro sólový klavír.
Anton Batagov je jedním z klíčových interpretů Philipa Glasse. Téměř deset let koncertoval s Glassem po celém světě. Jeho alba „Glass“ jsou „The Complete Piano Etudes“, „Prophecies“ (Batagovovy klavírní úpravy scén z „Einstein on the Beach“ a „Koyaanisqatsi“), hudba z „Hours“ a „Distant Figure“ (skladby napsal Philip Sklo speciálně pro Antona Batagova) – získalo uznání kritiky, tisíce prodejů a miliony her.
Do března 2022 Batagov spojil svůj pobyt v Moskvě a New Yorku. Účinkoval na Brooklynské hudební akademii (New York) a ve Velkém sále Moskevské konzervatoře, v Jordan Hall (Boston) a v Moskevském mezinárodním domě hudby, v Bing Concert Hall (Palo Alto, Kalifornie) a ve Velkém sále Moskevská konzervatoř, Petrohrad, Elbskaja (Hamburg) ), Berlínská a Pařížská filharmonie, ve Velkém sále Moskevské konzervatoře, Královské divadlo (Parma, Itálie), Palau de la Música Catalana (Barcelona) a mnoho dalších koncertních sálech po celém světě.
Hudebník opustil Rusko v březnu 2022.
„Hudba, kterou hraje, se skládá z not napsaných skladatelem, hraných ve stejném pořadí, ale zdá se, že hudba je rozložena do samostatných zvuků, ty jsou přehodnoceny, reflektovány jeden v druhém a sestaveny do nového celku.“ (Forbes, USA)